Підсумки Фестивалю

Міжнародний фестиваль повітряних зміїв «Tryhutty International Kite Festival 2017» зібрав іноземних гостей і тисячі миколаївців. Для участі у фестивалі приїхали професіонали із запусків повітряних зміїв з декількох країн світу, в тому числі Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Туреччини, В’єтнаму та ОАЕ. Україну представляли учасники з Миколаєва, Херсона, Скадовська та Нікополя.

Tryhutty International Kite Festival 2017

Робота над подібним масштабним проектом вимагала величезних сил і самовіддачі. Але завдяки тому, що вдалося зібрати справжню команду, все вийшло. Сама ідея проведення фестивалю повітряних зміїв в статусі міжнародного належить Павлу Шмулевич, заступнику голови Асоціації повітряних зміїв м.Херсона, а також віце-президента фестивалю. А ось вибір місця проведення та вирішення більшої частини питань з організації фестивалю лягли на плечі голови оргкомітету Безмощук Тетяни, главі ГО «Сила Єднання». Так що сміливо можна сказати, що ідеологами і організаторами даного фестивалю виступають дві громадські організації.

— “Почалося все з мого знайомства з на одному з семінарів для громадських організацій. Він розповів, що займається повітряними зміями і бере участь в міжнародних фестивалях повітряних зміїв, які проходять по всьому світу. Він так захоплююче розповідав про один з фестивалів, що мене не могло це не вразити. І я стала цікавитися, а що ж робиться в Україні в цьому напрямку? І коли ми вивчили і проаналізували всю інформацію, то з’ясували, що потенціал є. Так, у нас є дитячі гуртки, на яких педагоги разом з дітьми роблять маленьких зміїв, але такого, як представляють за кордоном – наші діти ніколи не бачили. Тому ми вирішили розпочати цю хорошу традицію і у нас в Україні, розвивати інтерес до повітряних зміїв серед наших дітей, молоді і не тільки. В українських аматорів є всі шанси приєднатися до світової спільноти професіоналів із запусків повітряних зміїв і представляти Україну на міжнародній арені” – Т. Безмощук.

Тетяна Безмощук. Tryhutty International Kite Festival 2017

— “Фестиваль повітряних зміїв міжнародного рівня — це перший фестиваль в історії незалежної України. Це дійсно має великий потенціал не тільки для села, області, а й для всієї України. Для першого фестивалю — це круто і унікально, що проводимо його саме в сільській місцевості“, — Павло Шмулевич.

Павло Шмулевич. Tryhutty International Kite Festival 2017

Співорганізаторами заходами виступили: Артем Свистун, директор Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, який став режисером концертної програми, Анна Босякова, відома під псевдонімом «Равлик добра», Юлія Болгак, глава правління в ГО «Центр розвитку туризму та Збереження екології «Збережи світ», які взяли на себе питання по PR-компанії, а також представники м.Херсон — Білецька Наталія, Вечірко Вікторія, Компанієць Алена, які взяли на себе організацію перебування іноземних гостей в м.Херсон. Також в заході були задіяні безліч волонтерів з усієї України: хлопці з Всеукраїнського проекту «Твоя країна» від «ФРІ», «Молодь ДемАльянсу», ГО Центр розвитку туризму та Збереження екології «Збережи світ», Миколаївська міська громадська організація «Федерація аматорських миколаївських театрів в Миколаєві», Миколаївський філіал Київського національного університету культури і мистецтв, представники волонтерського руху Volunteer Community, Херсон, школярі с. Трихати і смт. Ольшанського.

— “У нас був черговий заїзд проекту “Твоя Країна” від “ФРІ” в Миколаєві, прибули учасники з різних міст України. Аня Босякова, як співорганізатор фестивалю, запросила нас бути волонтерами на заході. Ми спочатку роздавали футболки іноземним учасникам, щоб їх можна було знайти відразу, потім вішали прапори, постояли на відкритті фестивалю. Це взагалі було супер! Моя мрія просто збулася! Також наші «Фріш-ники» були суддями для аматорського конкурсу з повітряним зміям «Kite Wings». Було дуже цікаво бігати від змія до змію і ставити оцінки, розпитувати про зміїв, з чого зроблені, і т.д. Всім учасникам дуже сподобався цей фестиваль, він був дуже крутий! Ми в захваті що потрапили на такий захід, і не просто подивилися, а прийняли, хоч і не велика, участь в його реалізації, адже це так цікаво! – глава «ФРІ» в Миколаєві” – Софія Дубова, керівник проекту “ФРІ”.

— Одне небо – один світ! Ці слова професіоналів своєї справи і завдяки Immanuel Shmulevych і Олексій Звірік ми побачили над українською землею незвичайних казкових створінь іноземних гостей з Італії Edo Borghetti, Німеччини Bernhard Dingwerth, Франції Grez Nicolas і Gerard Clement, ОАЕ Sonal Rawal, В’єтнаму Ha Hong Pham VN, Польщі Szymon Ka і Alicja Szalska, Туреччини Zahit Mungan.

Олексій Звірік. Tryhutty International Kite Festival 2017

— “Звичайно ж і від України представлені міста південного регіону, але ж можна і всю країну покликати на фестиваль, змагання, виступи і просто приємний, душевний відпочинок на природі. Спонсори нас почули, влада підтримала, підприємці підключилися, громадськість донесла до вух, ЗМІ показало справжнє обличчя фестивалю в українському національному, добродушного вигляді. І все це трималося на тендітних плечах сильної жінки МИРа – Тетяна Безмощук. І я не жартую! А зараз ми готуємося до зустрічі з жителями села, від малого до великого, хто приймав нас і доглядав, як матуся за немовлям. Величезна подяка всім волонтерам проекту, хто знайшов час і сили для здійснення такого успішного міжнародного фестивалю «Tryhutty International Kite Festival 2017»“, – Ганна Босякова, співорганізатор проекту.

Ганна Босякова. Tryhutty International Kite Festival 2017

Обличчям фестивалю стала учениця Ольшанської школи — Даша Старинець. Над образом дівчини-символу фестивалю працювала ціла команда професіоналів: красу «наводила» Марина Живченко — креативний стиліст-візажист і перукар, яку добре знають ті, хто стежить за масштабними подіями в миколаївському світі «б’юті», а одягали дівчину ВП “МФ КНУКіМ” кафедра дизайну, спеціалізації “Дизайн одягу” і Миколаївський коледж культури і мистецтв.

Даша Старинець, обличчя фестивалю

В’їзд в село Трихати прикрасив величезний мурал, який був створений художниками Дмитром Слепухою та Оксаною Аристовою за підтримки ГО “Сила єднання” — завжди сірий і непоказний під’їзд до села тепер перетворився на справжній витвір мистецтва.

Генеральним спонсором виступив «ЮГцемент» філія ПАТ «Дікергофф Цемент Україна», підтримку надала обласна, районна та місцева влада. Сергій Новак, голова Ольшанської ОТГ, став почесним Президентом Феитивалю.

Сергій Новак, голова Ольшанської ОТГ

Фестиваль повітряних зміїв «Tryhutty International Kite Festival 2017» — для нас дуже велика подія. Ми пишаємося тим, що приймаємо гостей з різних куточків світу на нашій Миколаївській землі. Потрібно сказати слова подяки тим людям, завдяки яким це взагалі відбулося — Тетяні Безмощук, Ані Босяковой. Саме вони почали цю роботу у нас в області. Вже після зустрічі з дівчатами ми приєдналися до них, ми зробили все можливе, що б фестиваль відбувся“, — Вікторія Москаленко, голова Миколаївської обласної ради.

Другому Міжнародному фестивалю бути – впевнені організатори.

— “Уже з осені хочемо починати опрацьовувати питання щодо організації, щоб врахувати всі недоробки першого фестивалю, внести свою пропозицію на фінансування фестивалю в бюджети області, району, місцевий. Таким проектам потрібна державна підтримка. Найбільше робилося на плечах волонтером і громадських об’єднань. Є також задумка проводити фестиваль повітряних зміїв два рази на рік — Всеукраїнський та Міжнародний. Дуже вдячна тим людям, які долучилися і підтримали ідею проведення фестивалю. Особливо жителям с.Трихат, так як основне навантаження з підготовки території до фестивалю лягло на їхні плечі. Всі арт-об’єкти на фестивалі були зроблені руками місцевих жителів Ольшанської ОТГ – флористи, столяри, художники, жителі громади намагалися дійсно зробити свято“, – Т. Безмощук.

Важливість цього фестивалю дуже багатогранна. Ця подія своїм масштабом залучила багато журналістів не тільки місцевих телеканалів, але й національних. Сюжети були показані у новинах каналів 1+1, 1-й національний, ICTV, що прославило село Трихати — діляться думками організатори.

— Також тепер сподіваємося на увагу до села з боку потенційних інвесторів, це — як заява, що ми можемо робити і інші подібні цікаві проекти.

Прапор фестивалю з автографами всіх учасників Першого Міжнародного фестивалю планують передати школярам Трихатської школи 26 травня під час свята Останнього дзвоника.

Фотоальбоми фестивалю можна переглянути у окремій статті

Переклад статті: Vladagromadam

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *