Як школярі Меланку водили

Жодний Щедрий вечір в Україні не може вважатися справжнім без щедрування. Це давній український новорічний звичай, під час якого люди, як правило молодь, обходять своїх сусідів та знайомих, щоб щедрівками прославити господарів і побажати їм здоров’я та достатку.

Одним з найвеселіших обрядів щедрування на Маланку передбачає давню традицію переодягання у різних тварин та фольклорних персонажів. У давнину святкове переодягання виконувало важливі релігійно-магічні функції, але з часом цей звичай перетворився на просто веселу розвагу, особливо для молоді.

14 січня щедрувати вирушили і наші щедрівники. Водили Меланку (переодягненого у дівочий одяг хлопця – за традицією) та козу (символ добробуту), веселилися, співали, бажали щастя, миру, любові, достатку, Божої благодаті, добробуту і здоров’я господарям та їх господиням. За всі побажання щедрівники отримали гостинці.

На порозі Рік Новий

Цьогоріч Трихатський Заклад загальної середньої освіти зустрічав Новий Рік з танцями, піснями, хороводами, іграми, веселощами та усмішками.

Розважальна програма була поділена на 2 частини: ранкове свято для молодших школярів “Зимова казка” та вечір для старшокласників “Калейдоскоп розважальних шоу-програм”.

Малят розважали казкові та “мультяшні” герої: Попелюшка, Снігова Королева і її помічник Зайчик, фіксики Сімка і Нолик, сніговик Олаф, Новий Рік в образі Тигра, Дід Мороз та Снігуронька, які завітали на свято з подарунками.

Старшокласники насміялися та навеселилися під час різноманітних конкурсів та ігор. На завершення свята і до них прийшов Дід Мороз і Снігуронька, які ще й привезли “гостей зі столиці”. Свято завершилося дискотекою.

Учні залишилися задоволеними і з позитивним настроєм пішли на такі довгоочікувані зимові канікули.

Святий Миколай, ти до нас завітай!

День святого Миколая — день святкування та вшанування пам’яті святого Миколая. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня діти отримують подарунки під подушки. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм  і вчаться у святого бути милосердними.

Напередодні цього свята здобувачі освіти Трихатського ЗЗСО теж з нетерпінням чекали на святого Миколая. Діти співали пісні, танцювали, розігрували веселі та повчальні сценки, ставили виставу. Святий Миколай привітав дітлахів зі святом та побажав усім здоров’я, миру, злагоди та Божого благословення.

100 днів у школі

День, коли дитина вперше переступає поріг школи, відкриває своїми маленькими ручками двері у широкий світ науки, потрапляє у нову незнану їй доти Країну Знань. І, мабуть, тому той день 1 вересня був у нас таким хвилюючим, незвичним.

А минуло вже цілих 100 днів шкільного життя наших першокласників. Перші 100 днів нового, важкого, напруженого шкільного життя.У п`ятницю, 10 грудня, у Трихатському ЗЗСО з метою виховання в учнів почуття гордості за звання школяра, розвитку інтересу до навчання для учнів 1 класу було проведено свято «Сто днів у школі».

Свято відбулось дуже весело і цікаво. Учні 1 класу разом з класоводом Берсан Т.В. довели Мудрій Сові, що за такий короткий термін вони здобули чимало знань, з легкістю вміють обчислювати, люблять читати та обожнюють долати перешкоди і допомагати друзям. За що Мудра Сова надіслала їм нагороди – свідоцтва та медалі. Тепер першокласникии по праву можуть вважатися гідними членами великої шкільної родини.

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Колектив учителів та здобувачів освіти Трихатськького ЗЗСО відзначив цю подію класними годинами, виготовленням поробок і малюнків, тематичними бесідами та інформаційними хвилинками. Усіх полеглих вшанували хвилиною мовчання.