Tryhaty Ultra Fest 2021

У селі Трихати Миколаївського району пройшов щорічний фестиваль повітряних зміїв Ultra Fest Trykhaty. Ця велика міжнародна подія, мала відбутися в травні, але завадив карантин. Довелося призначити нові дати – 21-22 серпня. Так організатори вирішили відсвяткувати одночасно 30-річчя незалежності України і 5-річчя самого фестивалю. Подарунком до першого ювілею «фесту» стала низка нововведень від організаторів для комфорту, безпеки і гарного настрою учасників – щоб у нас було все, як на кращих світових фестивалях.

В організації фестивалю була вперше задіяна Федерація кайтерів України, офіційно створена тільки в цьому році. Що цікаво – створена вона в Миколаївській області, а її головою стала експерт по повітряним зміям і один з постійних організаторів фестивалю в Трихатах Анна Компанієць. Також, в перший раз за історію фестивалю, відкриття відвідали вищі чини міста та області, в тому числі мер Миколаєва Олександр Сенкевич і глава ОДА Віталій Кім. Усіма «принадами» Трихатах вони насолодилися по повній програмі: і через пробку перед Варварівський міст пробиралися, і персональних зміїв запускали.

«ULTRA FEST вже в п’ятий раз проходить на Миколаївщині. Я тут, щоб підтримати учасників і побачити на власні очі, як це все відбувається і що треба поліпшити », – сказав під час відкриття голова Миколаївської ОДА Віталій Кім. Він зазначив, що бюджет фестивалю – а це сума біля 1 млн грн – в цьому році покритий завдяки виграному гранту від Українського культурного фонду і Державного агентства розвитку туризму, а в наступному році необхідні кошти обіцяє виділити вже область.

Міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич, в свою чергу, порадів тому, що він сам не займається організацією цього фестивалю (так само як і інші міські структури, оскільки проект обласної), а приїхав просто відпочити. «Найцікавіше тут – навіть не змії, які тут літають, а атмосфера, особливо напередодні 30-річчя незалежності нашої держави, хочеться більше такого ось позитиву, де люди можуть відпочити духовно, морально, а заодно і подивитися, чого досягають інші», – сказав мер.

У цьому році запускати кайти приїхали 8 професійних команд, що представляють Миколаїв та інші міста України. Крім того, прибули кайтери з Шотландії, Туреччини та Естонії. Як розповів режисер фестивалю Ultra Fest Trykhaty Андрій Нерода, кайтерів які мали приїхати з-за кордону очікувалося більше. Через карантинних обмежень не дорахувалися відомих кайтеров з Індії, команду з Франції, а також німців з гігантськими кайтами-драконами. Перед кимось раптово закрили кордон, а хтось не встиг доробити щеплення.

Примітним нововведенням фестивалю стало те, що кайт-зону огородили: відвідувачі відтепер можуть тільки милуватися шедевральними зміями-гігантами, але погуляти серед них і поспілкуватися з їх «господарями» вже не вийде. Андрій Нерода підкреслив: це зроблено заради безпеки згідно з практикою інших світових фестивалів. «Відомий ряд нещасних випадків, пов’язаних з тим, що вітер може різко змінити напрямок троса, а кайт може потягнути близько 400 кг. В цьому році ми посилили вимоги до безпеки, ми виставили 500 метрів огорожі, зробили широку територію для кайтів, щоб вони не плуталися один з одним. Крім того, для великих кайтів завезли бетонні блоки-обважнювачі », – розповів він.

Окрім запуску повітряних зміїв, відвідувачам доступна велика зона майстер-класів, атракціони, змагання професійних кухарів з приготування страв української кухні, показові виступи спортсменів і екстремалів. З нагоди святкування 30-річчя Незалежності України на сцену фестивалю вийдуть найкращі фольклорні колективи півдня України. Хедлайнерами вечора вперше за численними проханнями стануть представники діджей-спільноти: резиденти KISS FM DJ Ганна Арфеева, DJ Mr.Sunny і резидент NRJ DJ Sanya Dymov.

Анна Рубанська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *