07 листопада 2019 року на базі Трихатського ЗЗСО Ольшанської селищної ради кафедрою педагогіки, психології та менеджменту освіти Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти проведено круглий стіл на тему “Добувна промисловість Миколаївської області: видобуток корисних копалин – від геології до екології” під керівництвом методиста Ольги Іванівни Слюсар.
Під час круглого столу учасники ознайомились з роботою ПРАТ “ЮГцемет” філії “Дікергофф Цемент Україна”.
Отже відгуки учасників:
Людмила Чепеленко (Вітовський р-н, Білозірська ЗОШ І-ІІІ ст.) – Більш глибоко зрозуміла основні цикли будівельного виробництва від видобування сировини, її переробки та випуску готової продукції.
Людмила Піроженко (Доманівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2) – Сподобалась сучасна система використання альтернативного джерела енергії (використання вугілля) під час виробництва цементу, а також система внутрішнього контролю за якістю продукції.
Ольга Балинська (Первомайський р-н, Камяномостівська ЗОШ І-ІІІ ст.) – Вразила матеріаломісткість виробництва: величезні об’єми власної сировини – вапняків, об’єми використання енергії та привізної сировини для виробництва якісної продукції.
Валерій Пластамак (КЗО Арбузинська ЗОШ №2) – Вразив кар’єр з видобутку корисних копалин – понтичних та сарматських вапняків, чіткість,синхронність та злагодженість роботи обладнання та працівників даного підрозділу заводу.
Ірина Мойсеєнко (Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ст. №40) – Надзвичайно здивувала робота лабораторії ПРАТ «ЮГцемент» на чолі з начальником Оленою Семілет – системний підхід до контролю якості на всіх етапах виробництва, сучасне обладнання та високий професіоналізм працівників підрозділу.
Ігор Топилін (Вознесенський р-н, Бузька ЗОШ І-ІІІ ст.) – Здивувала складність виробництва цементу, велика кількість етапів виробництва від змішування компонентів для виробництва клінкеру до помелу в млину та масштаби підприємства.
Інна Тріфонова (Новобузький р-н, Новоюріївська ЗОШ І-ІІІ ст.) – Сподобалось відношення працівників підприємства до екологічних проблем під час використання ресурсів. Майстер кар’єру Володимир Міняйло чітко пояснив основні екологічні аспекти – рекультивація земель після видобування сировини та очищення підземних вод під час видобутку, а також звернув увагу на постійний внутрішній та зовнішній екологічний контроль.
Олександр Задвірний (Миколаївський р-н, Трихатський ЗЗСО Ольшанської с/р) – Сподобався високий професіоналізм та розуміння всіх етапів виробництва, відкритість у проведенні екскурсії підприємством провідним інженером-технологом Іриною Цибко. Дякую за змістовну екскурсію!
Ольга Слюсар (методист Миколаївського ОІППО) – Вражає відкритість керівництва підприємства в особі Марко Картурану, яке неодноразово надає згоду на проведення екскурсій для вчителів географії Миколаївської області з метою розширення їх знань про промисловість будівельних матеріалів, етапи виробництва цементу, екологічні наслідки видобутку місцевих корисних копалин. Дякуємо за співпрацю!