Колодєєва Віра Пилипівна. Біографія

Колодєєва (Степанова) Віра Пилипівна народилась у 1936 році, у селі Трихати.

З військових років мені запам’яталося, що у нас на квартирі були два німці: один високий, худий і злий, а інший повненький і добрий. Нас виселили у флігель, а самі вони жили в будинку, де була пошта. Приходили посилки з Німеччини, вони їх розкривали, оглядали, якщо розірвалася пачка пряників, то кидали нам, бувало ще щось перепадало. Були ми дуже раді, як одного разу прийшла посилка з іграшками на ялинку перед Новим роком, адже ми тоді іграшок не мали.

З одягом було дуже погано і мати пошила моєму братикові Миколі, 1939 року народження, маленьке пальто з клаптів. Усе пальто вийшло зелене, а рукава коричневі. Німцеві це так сподобалося, що він сфотографував брата і коли їздив до Німеччини, всім показував яке гарне пальто вийшло. Також запам’яталося, що мати закопала всі наші документи і фотографії в городі, так вони і збереглися. Читати далі

Подсака Ольга Пантелеївна. Біографія

Ця людина належить до покоління людей, яке вистраждало під чорним крилом голодоморів, яке вистояло криваве пекло війни, яке відбудовувало зруйноване.

Подсака Ольга Пантелеївна. 90 років

16 листопада 2015 року відзначила свій 90-літній ювілей жителька села Трихати Подсака Ольга Пантелеївна. В цей день прийшли привітати її рідні, близькі, і просто жителі села. Адже, майже ціле століття мешкає вона в нашому селі, в якому народилася в далекому 1925 році. Читати далі

Михайло Іванович Кондратьєв. Біографія

Народився в місті Іловайськ, Донецької області, 11 листопада 1952 року в сім’ї залізничників. Вчився і закінчив в 1969 році середню школу №13, потім працював у вагонному депо теслею, електриком. З 1970 по 72 рік служив в армії, а з 1972 року по 1977 рік навчався і закінчив Донецький інститут радянської торгівлі.

P1010157

Вся життя побудовано на випадковості. Так сталося в 1941 році, коли мої батьки приїхали з Москви в село Трихати будувати новий, сучасний залізничний міст через р.Південний Буг, приїхали всім сімейством: батько Іван Степанович, мати Софія Степанівна, брат батька Олексій, мати батька, моя бабуся Наталка Фокановна . Всі працювали у всесоюзному Мостозагоні, який їздив по всьому Радянському Союзу, будували мости, переправи, від Бреста до Магадана. До приїзду в Трихати будували міст через Москву-ріку. Мати-кранівник величезного баштового крана (у 23 роки!), Батько-виконроб (в 27 років!). Не встигли розвернутися і підготуватися до робіт, як почалася війна. Так як залізничники та мостобудівники мали захист від призову в армію, а наступ німців було несподівано стрімким, то жодних вказівок щодо подальшої роботи мостобудівників не встигло надійти. Довелося пристосовуватися відповідно до обставин. Чоловіки ховалися в льохах і підвалах (щоб не потрапляти на очі окупантам), лише вночі обережно виходили на поверхню, а жінки працювали в полі і вдома по господарству. Потім німців на правому березі Південного Бугу замінили румуни. Читати далі

Степанов Федір Пилипович. Біографія

Степанов Федір Пилипович, один з представників династії Степанових, народився 30 жовтня 1926 у Трихатах. Окрім нього в сім’ї було два брати і три сестри. Історію про походження роду передають з покоління в покоління. Брат батька Іван Тимофійович, був грамотним і одного разу на сімейній раді вирішили його відправити на історичну батьківщину в Степанівку, що біля Москви, там йому і розповіли про те, як у далекі часи покинули рідні місця їх предки.

Степанов Федір Пилипович
Читати далі

Кравченко Ніна Юріївна. Біографія

До Дня людей похилого віку

Кравченко Ніна Юріївна

Вона заслуговує поваги і шани – ця скромна працьовита жінка, про талант якої мало хто знає в нашому селі, хоча колись жодне свято не обходилось без віршів, складених нею: чи то народження дитини, чи шкільні свята, чи дні народження членів колективу, в якому працювала, чи то про добрих, працьовитих людей, або просто для душі – неначе самі складалися рядочки її віршів.

Народилася Ніна Юріївна на хуторі «Красный Октябрь» Луганської області у 1932 році. Батько працював учителем, а матір зустрів, коли навчався у лікбезі.

Читати далі