Майстрині Трихат

Картотека майстринь ужиткового мистецтва с.Трихати

Жарких Лілія Андріївна

1960 року народження

Мистетство в Трихатах

Займається мистецтвом бісероплетіння протягом 9 років. Захопилась цим видом мистецтва разом з донькою. Почали купувати книги, журнали, матеріал. Спочатку вироби були незначні, потім почали залучатися до роботи учні школи. Вона була керівником гуртка «Чарівна намистинка»  у Трихатській школі. Зараз у її доробку різноманітні вироби з бісеру: картини, дерева, кущі, біжутерія, пасхальні яйця, тварини і птахи, створює цілі композиції.

Її роботи – найкращі дарунки для рідних і друзів. На День незалежності України прийняла участь у майстер-клас, присвячений цій даті. Із задоволенням ділиться своїм досвідом і матеріалом з тими, хто зацікавився бісероплетінням.
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах


Бурлакова Валентина Яківна

1931 року народження

Мистетство в Трихатах

Займається вишивкою хрестиком і плетінням крючком.

Активно почала займатися у 60-х роках. А перші роботи ще у першому класі. До першого класу вона пішла у 1942 році в часи румунської окупації. І перша вчителька Фросина Тимофіївна навчала їх вишивати спочатку стеблиною, а потім хрестиком. Так і почала займатись вишивкою у вільний від роботи час.

У 1986 році, коли пішла на заслужений відпочинок, віддає себе улюбленій справі. Вишиває килимки, серветки, картини, ікони, рушники і ще займається плетінням серветок крючком.

 

Її роботи виставлялись на виставці з нагоди Дня незалежності України «Тепло своїх долонь я віддаю тобі, мій рідний краю» у 2012 році і на День села Трихати у 2013 році.

Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах

Карманова Любов Дмитрівна

1941 року народження

Мистетство в Трихатах

Займається вишивкою хрестиком.

Все життя працювала на виробництві, а для душі у вільний час любила вишивати. Відпочивала за цією роботою, улюбленою справою. У її вишивках – українські народні мотиви, традиційні орнаменти, символи України – верба і калина.

Заходиш до будинку Любов Дмитрівни – потрапляєш у справжню українську світлицю: килими, серветки, рушники, картини, величезний портрет  Т.Г.Шевченка – все це витвори цієї майстрині.

Любов Дмитрівна вже давно на пенсії, але улюбленої справи не полишає.

Раніше була учасницею багатьох виставок робіт народних майстрів в районі та області.

Зараз її роботами милуються жителі села на різних святах, де завжди виставляються її чудові витвори мистецтва.Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах

Каліна Юлія Павлівна

1981 року народження

Мистетство в Трихатах

Займається вишивкою хрестиком на канві з 2008 року. Перейнявся цим видом роботи спочатку її дев’ятирічний син Андрій, який побачив у лікарні жінку, що вишивала. Він спонукав до цього матусю. У спеціальному магазину придбали канву, малюнки, нитки і почала працювати. Спочатку це були невеличкі серветки, які зразу ж  роздарювались.

А потім захоплення перейшло у справжню роботу. Неперевершені картини «Святий Миколай», «Ісус Христос», «Дівчина з пантерою». Зараз працює над великою картиною «Біля озера».

У 2012 році її роботи були представлені на виставці «Тепло своїх долонь я віддаю тобі, мій рідний краю» , присвяченій Дню незалежності України.Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах

Садовська Олена Олександрівна

1962 року народження

Мистетство в Трихатах

Займається вишивкою рушників хрестиком і вишивкою ікон бісером.

Навчала її цьому ще її мати, коли Олена була дівчинкою.

Свій перший рушник вона вишила у 18 років на своє весілля.

Потім довгий час не займалась цією справою: сім’я, робота, а у 2012 році знову почала вишивати рушники і зараз вже не може уявити без цього своє життя. У будь-яку вільну хвилинку вона вишиває. У її доробку вже 8 рушників, які вона здає у весільні салони. А нещодавно захопилася вишиванням бісером – вже вишила дві ікони.Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах

У 2013 році на день незалежності України  взяла участь у майстер-клас, присвячений цій даті.

Кондратьєва Галина Олександрівна

1964 року народження

Мистетство в Трихатах

У 1978 році  закінчила школу художнього декоративно-прикладного мистецтва при музеї ім.. Верещагіна. Навчаючись у 7 класі зайняла ІІІ місце за картину «Бригантина» (акварель) і роботу з пап’є-маше і серпантина «Болонка».

А флористика стала її захопленням на все життя: складання ікебан, композицій із засушених квітів і овочів, різноманітні картини з ґудзиків.

З народженням онуків захопилася м’якою  іграшкою. У 1986 році вела гурток в’язання для молоді, а для молодших школярів – гурток «М’яка   іграшка».

Зараз Галина Олександрівна працює над створенням композицій, для яких використовує насіння, крупи, макаронні вироби, сухий мох, колоски, жолуді, мушлі та багато іншого підручного матеріалу, якого в неї зібрано дуже багато. Разом з онукою роблять об’ємні аплікації на коробках з-під цукерок.

Свої композиції і картини вона дарує дитячому садочку,школі, рідним і друзям. На День незалежності України, прийняла участь у майстер-клас.Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах
Мистетство в Трихатах


Матеріали зібрано директором Будинку культури Яровою В. М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *